BLOG

Rölyef Pasta Nasıl Kullanılır ?

SYST0022 3 -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

Rölyef Pasta Nedir?

          Kökeni, “kabartma” anlamındaki Fransızca “relief” sözcüğü olan “rölyef”, teknik olarak, yüzeyde kabartma ve çökertme çalışmalarını ifade eder. Rölyef çalışmalarda kullanılan rölyef pasta, üç boyutlu görüntü veren özelliğe sahip bir üründür. Rölyef pastalar, çalışmaya boyut kazandırmanın yanı sıra, renklendirme- boyama amacıyla da işlev görebilir.

Peki, Rölyef Pasta Nasıl Kullanılır?

          Rölyef pastalar, serbest çalışmalarda, pane çatlatmada ya da stencil şablonlarla gerçekleştirilen çalışmalarda kullanılabilir.

          Seramik, tuval, kumaş, cam, ahşap gibi pek çok yüzeyde rölyef pastalar, boyama ya da figür oluşturma amacıyla uygulanabilmekte. Sık kullanılan rölyef pasta çalışmalarından biri, stencil şablonlarla yapılandır. Bunda, yüzeye yerleştirilen stencil şablon üzerine rölyef pasta, spatula ile uygulanır. Ardından şablon yüzeyden kaldırılır ve pasta, kurumaya bırakılır.

          Rölyef pastalar hobi objelerini onarmak için de kullanılabilir. Kırılan objenin kırılma yerlerini saklamak, yüzeyi pürüzsüz hale getirmek gibi işler için rölyef pasta ile doldurulan yüzey, kurumaya bırakılır. Kuruma tam olarak gerçekleştiğinde zımparalamayla işlem tamamlanır.

Kaliteli Seçeneklerin Peşinde Olun

          Rölyef Pasta Nasıl Kullanılır konusu kadar mühim bir diğer mesele, kaliteli rölyef pastaya nasıl ulaşılacağı.

          Kullanacağınız malzemenin kalitesi, ortaya çıkaracağınız çalışmanın niteliğini doğrudan etkiler. O nedenle, diğer tüm malzemelerde olduğu gibi, rölyef pastada da kalite, birincil önceliğiniz olmalı.

250 PX 1 -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat ÜrünleriArtebella rölyef pasta çeşitleri, yüksek kalite standartlarını karşılayan alternatifler olarak karşımıza çıkıyor. Bu da, beklentilerin tam anlamıyla karşılanması demek.

          Su bazlı ve kokusuz Artebella rölyef pastalar, her yüzeye uygulanabilir. Başarılı çalışmalar için ürünler, yüzeye sıkı şekilde tutunacak özelliktedir. Koruyucu gerektirmediklerinden, daha pratik bir çalışma gerçekleştirmenize olanak tanırlar.

           Kusursuz kıvam, Artebella rölyef pastaların en çok dikkat çeken özelliklerinden biri. İdeal akıcılığa sahip bu ürünlerle çalışmak oldukça kolay. Yumuşak kıvamlı olduklarından istenilen kalınlıkta sürülebilirler. Kuruma süreleri ise oldukça kısadır.

          Siz istediğiniz görüntüleri elde edebilesin diye Artebella rölyef pastalarda renk çeşidi de son derece zengin. Mat pastalarla birlikte, metalik ışıltılı ve yoğun simli seçenekler de mevcut. Göz kamaştıran çalışmalar ortaya çıkaran bu pastalar, kurudukça daha çok parlar.

          Konu sadece ürünlerin teknik çalışmalardaki performansı değil. Bu tür ürünlerde sağlık konusunu da gündeminize almalısınız. Sağlığa zararlı içeriğe sahip olmayan Artebella rölyef pastalarla güven içinde çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir