BLOG

Obje Dekorlamayı Siz de Yapabilirsiniz!

Sy055 2 -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

          Katı kurallar, sınırları içine hapsolmuş estetik anlayışları yok. Dekorlanabilir Objeler üzerinde renkleri ve desenleri dilediğiniz yerde, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz, yani objelerin üstünde olabildiğince özgürsünüz.

          Kolay transferlerle desen eklemek, objeleri dekorlamada kullanılabilecek yöntemlerden biri. Kolay transferler, çalışılan zemin üzerine desen eklemenin en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor. Desenin zemine geçmesi için tüm yapmanız gereken, kolay transferi yüzeye yapıştırdıktan sonra, transferin arka kısmını suya batırılmış sünger yardımıyla ıslatmak ve kısa bir süre (20 saniye kadar) beklemek. Kâğıdı kaldırdığınızda desen, yüzeye geçmiş olacaktır. Artebella kolay transferler, ahşap, seramik, cam, duvar kâğıdı gibi pek çok zemin üzerinde uygulanabilir.

          Objeleri dekorlamak için kolay transferlerin yanı sıra, rölyef pasta, mozaik, çeşitli boyalar, doku tarağı vs. de kullanılabilir. Seramik ve cam mozaikler, özel mozaik yapıştırıcısı ile yüzeylere kolayca sabitlenebilmekte. Farklı doku çeşitlerine sahip doku tarakları, zeminin dokusunda ağaç kabuğu gibi görüntüler oluşturmada kullanılır. Rölyef pasta ve boyutlu boyalar ise objeyi renklendirme işlemine boyut katıyor, bulundukları yerde fark yaratıyor.

          Seçenekler zengin ve her biri birbirinden keyifli. Farklı malzemelerle farklı teknikler çalışmaktan çekinmeyin.

          Onlar, dekorlanmamış halleriyle bile oldukça şık görünümlere sahip. Artebella Dekorlanabilir Objeler arasında ahşap, seramik, polyester ve cam objelerle birlikte, birbirinden şık özel seri seramik objeleri bulabilirsiniz.

          Dekoratif objeler gibi, günlük hayatta kullanabileceğiniz işlevsel objeler de seçenekler arasında. Mutlu bir anı ölümsüzleştiren o fotoğrafı taşıması için polyester ya da ahşap malzemeden üretilmiş bir çerçeveyi seçip, onu kendi süslemenizle fotoğraf kadar özel hale getirebilirsiniz.

          Peki, bir bardak altlığı ne kadar özel olabilir? Görsel tasarımında sizin emeğiniz varsa, sıradan bir objenin ötesinde konumlanabilir, manevi değer kazanabilir.

          Neden bir ekmek kesme tahtası, kişisel beğenilerinizi ve emeğinizi yansıtmasın? Ya da bir peçetelik, ekmeklik, vazo?

          Ahşabın bilgeliğini taşırken, kalp formuyla da aşkı sembolize eden bir kutuyu el emeğiyle süsleyin ve sevdiğinize hediyenizi onun içinde sunun. Sıradan bir hediye bile böyle bir kutunun içinde özel anlam kazanabilir. Dahası, kutunun kendisi hediyeye neden dönüşmesin?

          Yaşam alanlarınıza anlamlı dekoratif objelerle renk katabilirsiniz. Bereketi simgeleyen nar figürü, bilgeliğin sembolü baykuş figürü, sevimli bir serçe… Sizin tasarımınızla ev dekorasyonunuzun en önemli bileşenleri haline gelebilir.

Sy055 2 -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri
Sy055 1 -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir