BLOG

Hobi ve Craft Ürünleri Artebella’da

hobi -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

Emek, Hayal Gücü ve Bol Eğlence

          Hobi ve Craft çalışmalarının biraz emek ve hayal gücüyle ortaya bol miktarda keyif çıkardığı söylenebilir. Basit bir boş zaman değerlendirme yöntemi değil, hobi ve craft, ev dekorasyonunu kişiselleştirme, samimi hediyeler yaratma ve zihinsel huzur sağlama gibi çeşitli alanlarda da başarıyla iş görmekte.

          Bu renkli dünya ilginizi çekiyorsa önce kavramlara hâkim olmak gerek. Peki, bu çalışmalar neleri kapsıyor, “craft” tam olarak ne anlama geliyor?

Craft Ne Demek ?

          Aslında İngilizce bir kelime olan “craft”, zanaat, sanat, hüner, beceri gibi anlamları karşılamakta. Teknik olarak ise, “el emeği ile yapılan tüm çalışmalar” şeklide bir tanımlama getirilebilir.

          Sözcüğün orijinal halde dilimize yerleşmiş olmasının nedeni, anlamı tam olarak karşılayacak güncel bir Türkçe kelimenin bulunmaması. Zanaat, hobi, el işi gibi ifadeler, “craft”ın tam anlamını vermemekte.

          “Papercraft” şeklinde tabir edilen işler, craft çalışmaları içinde özel bir yere sahip. Bu alanda tasarımcılar ana malzeme olarak kâğıdı kullanır.

Dekorasyonda Craft Çalışmaları

          Yaşam alanlarının dekorasyonunu iç mimarlara teslim etmek, işlevsellik ve estetik konularında başarılı düzenlemeleri ortaya çıkarır. Fakat bu kadarı sizce yeterli mi? Her detayına başkalarının karar verdiği bir dekorasyonu ne kadar sahiplenebilirsiniz?

          Evinizi yuva haline getirmek için ona kendinizden bir şeyler katın. Hobi Craft çalışmalarıyla elde edeceğiniz objeler, yaşam alanlarınıza derinlik ve yaşanmışlık ekler.

Hediyelerde Craft Çalışmaları

          Malum, el emeğiyle şekillenmiş hediyeler, her zaman en kıymetli olanlardır. El emeği, hediyeleşmeyi tüketim çılgınlığına dönüştürme riskini ortadan kaldırır, hediye sunulan kişiye kendini özel hissettirir.

          Craft çalışmalarını hediyenin kendisini yaratmak için kullanabileceğiniz gibi, hediye kutusu, hediye paketi için de gerçekleştirebilirsiniz.

Craft Malzemelerini Ne Kadar Tanıyorsunuz ?

          Hobi ve Craft Nedir sorusu cevabını bulduktan sonra sıra, bu çalışmalarda kullanılan araç gereçleri tanımaya geliyor.

          Fırça ve boya çeşitleri, rölyef pasta, tutkal, vernik, çatlatma, varak ürünleri, stencil şablon hobi ve craft çalışmalarında en çok kullanılan malzemeler sıralamasının üstlerinde konumlanıyor.  Ne kadar ürün tanırsanız, yapacağınız çalışmaların türü ve niteliği o kadar zenginleşir. O yüzden daha kaliteli işler için ürünleri tanımaya vakit ayırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir