BLOG

Hobi ve Craft Ürünleri Artebella’da

hobi -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

          Hobi ve Craft çalışmalarının biraz emek ve hayal gücüyle ortaya bol miktarda keyif çıkardığı söylenebilir. Basit bir boş zaman değerlendirme yöntemi değil, hobi ve craft, ev dekorasyonunu kişiselleştirme, samimi hediyeler yaratma ve zihinsel huzur sağlama gibi çeşitli alanlarda da başarıyla iş görmekte.

          Bu renkli dünya ilginizi çekiyorsa önce kavramlara hâkim olmak gerek. Peki, bu çalışmalar neleri kapsıyor, “craft” tam olarak ne anlama geliyor?

          Aslında İngilizce bir kelime olan “craft”, zanaat, sanat, hüner, beceri gibi anlamları karşılamakta. Teknik olarak ise, “el emeği ile yapılan tüm çalışmalar” şeklide bir tanımlama getirilebilir.

          Sözcüğün orijinal halde dilimize yerleşmiş olmasının nedeni, anlamı tam olarak karşılayacak güncel bir Türkçe kelimenin bulunmaması. Zanaat, hobi, el işi gibi ifadeler, “craft”ın tam anlamını vermemekte.

          “Papercraft” şeklinde tabir edilen işler, craft çalışmaları içinde özel bir yere sahip. Bu alanda tasarımcılar ana malzeme olarak kâğıdı kullanır.

          Yaşam alanlarının dekorasyonunu iç mimarlara teslim etmek, işlevsellik ve estetik konularında başarılı düzenlemeleri ortaya çıkarır. Fakat bu kadarı sizce yeterli mi? Her detayına başkalarının karar verdiği bir dekorasyonu ne kadar sahiplenebilirsiniz?

          Evinizi yuva haline getirmek için ona kendinizden bir şeyler katın. Hobi Craft çalışmalarıyla elde edeceğiniz objeler, yaşam alanlarınıza derinlik ve yaşanmışlık ekler.

          Malum, el emeğiyle şekillenmiş hediyeler, her zaman en kıymetli olanlardır. El emeği, hediyeleşmeyi tüketim çılgınlığına dönüştürme riskini ortadan kaldırır, hediye sunulan kişiye kendini özel hissettirir.

          Craft çalışmalarını hediyenin kendisini yaratmak için kullanabileceğiniz gibi, hediye kutusu, hediye paketi için de gerçekleştirebilirsiniz.

          Hobi ve Craft Nedir sorusu cevabını bulduktan sonra sıra, bu çalışmalarda kullanılan araç gereçleri tanımaya geliyor.

          Fırça ve boya çeşitleri, rölyef pasta, tutkal, vernik, çatlatma, varak ürünleri, stencil şablon hobi ve craft çalışmalarında en çok kullanılan malzemeler sıralamasının üstlerinde konumlanıyor.  Ne kadar ürün tanırsanız, yapacağınız çalışmaların türü ve niteliği o kadar zenginleşir. O yüzden daha kaliteli işler için ürünleri tanımaya vakit ayırın.

3 thoughts on “Hobi ve Craft Ürünleri Artebella’da

 1. İrfan Cengiz dedi ki:

  Artebella glaze medium almak için izmir şubesi var mı? İnternet alış verişine güvenemiyorum,adres verirmisiniz?

  1. Artebella dedi ki:

   Merhaba İrfan Bey,
   Ürünlerimizi http://www.arteland.com.tr üzerinden sipariş edebilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dileriz.
   Altın Yaprak Eğitim Ve Sanat Ürünleri

  2. Artebella dedi ki:

   Merhaba
   http://www.arteland.com.tr sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir