BLOG

Anılarını Bir Albümde Biriktirmeye Ne Dersin

ani -Artebella Art & Craft Hobi ve Sanat Ürünleri

          Bir sürü fotoğrafın vardır, değil mi? Ailenle gittiğin tatildeki eğlenceli bir an, görev aldığın okul töreninde tam performansını sergilediğin an ya da arkadaşlarınla objektife gülümsediğin an, fotoğraflarla anıya dönüşmüş olabilir. Şu an bile onlara bakması çok keyifli, ama emin ol, büyüdüğünde bu fotoğrafların hepsi senin için daha değerli olacak. O halde onları saklamanda fayda var. Fotoğraflarını saklamak için bir anı albümü yapmak geldi mi daha önce aklına?

          Artebella Anı Albümü Setleri, fotoğraflarını bir arada tutmak için harika araçlar. Üstelik bu albümlere yazı da yazabilirsin; içinden geçen herhangi bir şeyi, belki fotoğrafla ilgili bir notu…

          Bitmedi! Konu sadece albüme fotoğraf yerleştirmek ya da yazı yazmak değil. Anı albümünü sen tasarlayabilirsin! Seçtiğin rengârenk ve sevimli desenleri set içindeki kompozit plakalara yerleştirerek albümünün nasıl görüneceğine sen karar verebilirsin.

          Öncelikle hangi resimlerin albümünü süsleyeceğine karar ver. Her sette 6 adet bulunan kolay transferlerin her biri, eğlenceli ve rengârenk desenlere sahip.

          Sete karar verdikten sonrası çok kolay. Kolay transferden birini seç ve jelatini kaldırarak deseni, kompozitin üstüne yerleştir. Setin içinden bir sünger çıkacak. O sünger ne işe mi yarıyor? Transferdeki deseni, kompozit üzerine onun yarımıyla geçireceksin. Bunun için süngeri ıslat ve transferin arka yüzeyini süngerle nemlendir. Sadece 20 saniye bekle, sonrasında transferdeki desen kompozit üzerine geçmiş olacak. Transfer kâğıdını kaldır ve süngerle desenin üzerini sil, ardından peçeteyle kurula.

          Kompozitin arka yüzeyi için de aynı işlemleri yap ve sette bulunan üç kompoziti de bu şekilde hazırla. Daha sonra kompozit plakalardan birini sette yer alan kâğıdın üzerine koyup, kompozitin çevresini kalemle kâğıda çizerek kalıbını çıkar. Çizdiğin bu kalıbı makasla kes. Bu şekilde iki kalıp çıkarabilirsin.

          Bundan sonrası parçaları birleştirmek. Her bir kompoziti, aralarına kestiğin kâğıtlar gelecek şekilde üst üste diz ve kurdeleyi kompozitlerin deliklerinden geçirerek tüm parçaları birbirine bağla.

          İşte, anı albümün hazır!

          Anı Albümü Nasıl Yapılır, öğrendin. Yaptığın albüme ister fotoğraf yapıştır, ister kendi resimlerini çiz, istersen de yazı yaz. Onu kendine saklayabileceğin gibi, hediye olarak da sunabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir