Kaliteli Malzeme Nitelikli Çalışma Demek

Kullandığınız Malzemelerin Kalitesini Önemseyin

Evet, hayal gücü ve yetenek önemli fakat ortaya nitelikli sonuçlar çıkarmada, kullanılan malzemelerin kalitesi de büyük önem taşıyor. Bu nedenle, malzeme satın alırken güvenilir ve uzman üreticilerin/tedarikçilerin izini sürmelisiniz.

Peki, görsel sanat çalışmalarında hangi malzemeler kullanılıyor? İşte, çok kullanılan Sanatsal Ürünlerden bazıları.

Fırçalar

Boyayı zemin üzerine aktarmak deyip geçmeyin. Son derece dikkat gerektiren bu işlem, doğru yapılmadığı takdirde, bütün çalışmaya zarar verebilir.

Yapacağınız çalışmaya uygun özelliklere sahip, özel fırçaları tercih etmelisiniz. Stencil olarak adlandırılan, kesilmiş motiflerin olduğu hazır şablonlardaki boşluklara vurarak uygulanan stencil fırçaları, akrilik boya fırçaları, sulu boya fırçaları vs. kullanıldıkları zeminin, tekniğin ve boyanın türüne uygun özellikler gösterir.

Rölyef Pasta

Hobi çalışmalarında sık sık ihtiyaç duyulan malzemelerden bir diğeri, rölyef pastadır.

Rölyef pasta, kabartılı (3 boyutlu) yüzeyler elde etmek üzere ya da pürüzlü bir yüzeyi düzgünleştirmek, kırık yerleri gizlemek gibi onarım amaçlarıyla kullanılan, macun kıvamında bir dolgu malzemesidir. Bunlar, ahşaptan polyestere, her tür yüzeyde uygulanabilir.

Tuval Kompozit ve Kompozit Plaka

Yalnızca yaşadığı Rönesans Dönemi’nin değil, tüm zamanların dahisi, astronom, mimar, filozof, müzisyen, heykeltıraş, yazar, ressam, mucit, matematikçi Leonardo da Vinci’nin yaratıcılığını beslemek için boş bir duvara bakma yöntemini kullandığı rivayet edilir.

Rivayet ne kadar doğru, bilinmez ama boş ve beyaz bir zeminin, daha önce kullanılmamış fikirleri ilham edebildiği bir gerçek. Orada düşüncenizi belli kalıplara sokacak yönlendiriciler yoktur çünkü. Zihniniz özgürdür o zemin üstünde.

Tuval kompozitler ve kompozit plakalar, hayalin realiteye dönüştüğü zeminlerdir.

Çeşitli Resim Malzemeleri

Fırça bakımı, temizliği ve boyalara istenilen formun verilmesinde kullanılan yan ürünler, bu işin gizli kahramanlarından. Sertleşmiş fırçayı esneten ve üzerindeki boyayı gideren temizleyiciler, boyaya parlaklık, akışkanlık veren özel yağlar, bu ürünler arasında yer almakta.

Siz de Yapabilirsiniz!

Hobi Sanatsal Ürünleri kullanarak estetik değer taşıyan çalışmalar ortaya çıkarmanın keyifli, fakat zor olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Artebella Siz de Yapabilirsiniz setleri, bu konuda eğitime, tecrübeye, beceriye duyulan gereksinimi ortadan kaldırıyor. Ahşap setleri, seramik setleri, cam setleri, polyester setleri ve tuval kompozit/kompozit plaka setleri, kaliteli sanat malzemelerini bir araya getiriyor, size sadece hevesinizi canlı tutmak kalıyor.

Her set, renklerin ve desenlerin görkemli gösteriler düzenlediği birer festival. Günlük rutine Artebella Siz de Yapabilirsiniz setleriyle festival havası katın.

0

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

loader