Ebru Sanatının Renkli Dünyasına Hoş Geldiniz!

Su Üzerinde Dans Eden Zarif Çizgiler

Aslında sadece renkler ve desenler yok; ebru sanatında naif tınılara sahip bir melodi de söz konusu. Renkleri canlandıran, desenlere ritim katan bir melodi… Onu duymak için, dinlemeye hevesli olmanız yeter.

Ebru sanatının ilk kez ne zaman, nerede, nasıl ortaya çıktığına ilişkin kesin bilgi bulunmamakta. Bununla birlikte, karşılaşılan en eski örnekler bizi 13. yüzyıla kadar götürüyor. Geçmişin bilgeliğini taşıyan ebru, 2014 yılında UNESCO tarafından, İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsilcisi Listesi’nde gösterildi.

Siz de Yapabilirsiniz!

Ebru sanatında, özel bir maddeyle yoğunlaştırılmış su üzerine özel fırçalar ve boyalarla yapılan desenler, kâğıt gibi çeşitli yüzeylere aktarılır. Sanat niteliği taşıyan bir iş ortaya çıkarmak şu üç şeyin varlığına bağlı: deneyim, tutku, kaliteli malzeme.

Gerekli deneyime- beceriye sahip değilseniz dert etmeyin. Seçeceğiniz Ebru Seti Artebella imzası taşıyorsa, bu renkli dünyaya kolayca giriş yapabilirsiniz. Kolay ebru setleri, deneyime ve üstün beceriye gerek duymadan, keyifli çalışmaları mümkün kılıyor.

Kolay Ebru Setleri Neler İçeriyor?

Ebrudan keyif almanızı kolaylaştıracak her şeyi!

Üstelik kaliteli malzemelerle…

Artebella Kolay Ebru Setleri ebru boyaları, fırçalar, ebru teknesi, hazır jel, ebru kâğıdı, biz ve damlalıktan meydana geliyor. Setler, içerdikleri malzeme miktarı, ebru teknesi boyutu, ebru kâğıdı boyutu ve miktarı üzerinden çeşitlenmekte.

Bu kültürel miras niteliğindeki sanatı icra ederken gerekli iki önemli malzeme –boyalar ve fırçalar-, yapacağınız çalışmaların niteliği üzerinde büyük rol oynamakta. Bu sebeple, Artebella Kolay Ebru Setlerinde yer alan boya ve fırça çeşitleri, yüksek kalite standartlarını, gelenekselle birleştiriyor. Bu kapsamda, fırçalar at kılından imal edilmekte.

Ebru fırçası yapımında yaşlı atların kuyruğunu kullanmak, yüzyıllardır uygulanan geleneksel bir yöntem. Elbette, at kılı kullanımı tesadüfî değil. Sert ve düz olan at kılı, boyanın su üzerine başarılı şekilde atılmasını sağlar. Bu nedenle, günümüzde de ebru fırçalarında vazgeçilmez hammadde, at kılı.

Sağlık açısından risk içermeyen ebru boyaları çok yönlü bir kullanım sunmakta. Bu boyalarla seramik, ahşap, kumaş ve kâğıtlara çekim yapılabilir.

Sahip olacağınız kolay Ebru Seti Artebella kalitesiyle size, büyüleyici ebru sanatı dünyasının kapılarını açacak.

0

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

loader